ГОЛОВНА Про музей

18 травня — Всесвітній день музеїв

Світлиця духовності, патріотизму і натхнення

Сьогодні мова піде про державний і єдиний Боярський районний краєзнавчий музей, він — найстарший у районі.

Боярський краєзнавчий музей було створено на базі літературно-меморіального музею М.Островського, який був відкритий 29 вересня 1974 року з нагоди 70-річчя від дня народження відомого письменника, автора всесвітньо відомого роману “Як гартувалася сталь” - Миколи Островського. Біля витоків народження музею стояли краєзнавці Іван Іванов, Василь Кубренков, Володимир Горинович, Альбіна Януш. Ось уже 41 рік стоїть музей на сторожі пам’яті та історії.

Детальніше...

 

Багатогранність таланту

Znova_N Знова Ніна Михайлівна

 Життя основи Ніни Знови

У Боярському краєзнавчому музеї є експонат —унікальне творіння скульптура-барельєф зі шкіри. Неймовірна фактура, високий лоб, вольове обличчя незабутнього життєлюба, патріота ,бійця, мужнього письменника  буремної епохи Миколи Островського. Це робота Ніни Знови — нашої землячки і майстриня, про яку писали багато часописів, показували сюжети канали українського телебачення.. Але жоден телесюжет, світлини картин у пресі не передадуть справжньої божественної  краси , які створили людські руки . Феномен цієї художниці незаперечний .Ще Ніна Михайлівна  створює зі шкіри та кераміки  об’ємні картини,майструє жіночі прикраси, картини з соломки, пластики, займається флористикою, мережить макраме і фріволіте, плете з лози, працює по дереву і пише картини аквареллю, олією, мастикою. До того ще й ландшафтний дизайнер, майстер-модельєр в’язаного одягу. Вона співає у фольклорному ансамблі села Тарасівка “Горлиця”, пече  різні солодощі для своїх дітей, онуків, гостей і любить життя!  Коли кажуть, що розумну людину Бог поцілував в лоба,а майстровиту — в руки, душевну – в серце, то Ніну Знову Всевишній обцілував усю, осипавши вродою,жіночністю,терпимістю, талантами

Детальніше...

 

У пам’ять про солоспіви Людмили Єгорової

Людмила Семенівна Єгорова-Кравченко

Від Боярського клубу до Київської опери

     Незвичайний концерт у пам'ять заслуженої артистки України, солістки Київської опери Людмили Семенівни Кравченко відбувся в Боярському краєзнавчому музеї. Колишня випускниця Боярської залізничної школи №18 (нині Боярська Зош №2), вона для її однокласників так і залишилася Людою Єгоровою, хоча після одруження відома в оперних колах як Людмила Кравченко.

     Із листа Людмили Єгорової-Кравченко до заслуженого вчителя України Альбіни Петрівни Януш:"Завдячуючи Вам, з'явилася можливість згадати школу, учителів, подруг - частину життя, сповненого труднощів, але такого щасливого".

Детальніше...

 

Меморіальна дошка – як шана народна…

Меморіальну дошку відкривають Харчук Н.Ф. та Харченко О.C.

19 липня в Боярці відбулося відкриття оновленої меморіальної дошки видатному педагогу, поету, дисиденту радянських часів Івану Юхимовичу Коваленко.

      По-різному повертаються люди із вічності до своїх нащадків: через своїх учнів, свої вірші, свої справи… Того дня знову було багатолюдно на подвір’ї скромної оселі на вулиці, названій іменем поета. На подвір’ї будиночка, в якому Іван Юхимович прожив більш, ніж піввіку, розпочавши його будівництво в 1958 році разом із своєю вірною соратницею – і у великих, і в буденних ділах – коханою дружиною Іриною Павлівною.

Детальніше...

 

Страждання й віра – творчості основа


Марина Жигуліна

6 липня в Боярському краєзнавчому музеї відбулася виставка ікон, створених талановитою вишивальницею бісером Мариною Леонідівною Жигуліною.  

І дивилися на присутніх святі лики, і тихою радістю вигравав бісер на тих іконах, і здавалося, що м’яке сяйво сповнює музейну залу: сяйво чистого світлого таланту, благословенного самим Творцем…

Детальніше...

 
Більше статтей...